X9317TS8I-2.7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
X9317TS8I-2.7
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC DGTL POT 100KOHM 100TAP 8SOIC
Manufacturer :
Product Category :
Digital Potentiometers
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Memory Type :
Non-Volatile
Interface :
Up/Down (U/D, INC, CS)
Number of Taps :
100
Configuration :
Potentiometer
Tolerance :
±20%
Number of Circuits :
1
Base Part Number :
X9317
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Taper :
Linear
Packaging :
Tube
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Resistance - Wiper (Ω) (Typ) :
400
Series :
XDCP™
Resistance :
100kOhm
Voltage - Supply :
2.7V~5.5V
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
Datasheets
X9317TS8I-2.7
Introducing Digital Potentiometers Intersil (Renesas Electronics Corporation) X9317TS8I-2.7 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:8-SOIC (0.154, 3.90mm Width), Base Part Number:X9317, Operating Temperature:-40°C~85°C, X9317TS8I-2.7 pinout, X9317TS8I-2.7 datasheet PDF, X9317TS8I-2.7 amp .Beyond Digital Potentiometers Intersil (Renesas Electronics Corporation) X9317TS8I-2.7 ,we also offer AD5165BUJZ100-R7, DS3904U-020+T&R, MAX5400EKA+T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.