X9259TS24IZ-2.7
Mfr.Part #
X9259TS24IZ-2.7
Package / Case
24-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC DGT POT 100KOHM 256TAP 24SOIC
Resistance :
100kOhm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package / Case :
24-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Interface :
I2C
Voltage - Supply :
2.7V~5.5V
Base Part Number :
X9259
Number of Circuits :
4
Resistance - Wiper (Ω) (Typ) :
300 Max
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
Datasheets
X9259TS24IZ-2.7
Introducing Digital Potentiometers Intersil (Renesas Electronics Corporation) X9259TS24IZ-2.7 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~85°C, Package / Case:24-SOIC (0.295, 7.50mm Width), Base Part Number:X9259, Mounting Type:Surface Mount, X9259TS24IZ-2.7 pinout, X9259TS24IZ-2.7 datasheet PDF, X9259TS24IZ-2.7 amp .Beyond Digital Potentiometers Intersil (Renesas Electronics Corporation) X9259TS24IZ-2.7 ,we also offer AD5165BUJZ100-R7, DS3904U-020+T&R, MAX5400EKA+T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.