X9258TV24-2.7
Mfr.Part #
X9258TV24-2.7
Package / Case
24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Base Part Number :
X9258
Tolerance :
±20%
Package / Case :
24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Interface :
I2C
Operating Temperature :
0°C~70°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
Voltage - Supply :
±2.7V~5.5V
Resistance :
100kOhm
Number of Circuits :
4
Resistance - Wiper (Ω) (Typ) :
150
Datasheets
X9258TV24-2.7
Introducing Digital Potentiometers Intersil (Renesas Electronics Corporation) X9258TV24-2.7 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Base Part Number:X9258, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width), Operating Temperature:0°C~70°C, X9258TV24-2.7 pinout, X9258TV24-2.7 datasheet PDF, X9258TV24-2.7 amp .Beyond Digital Potentiometers Intersil (Renesas Electronics Corporation) X9258TV24-2.7 ,we also offer AD5165BUJZ100-R7, DS3904U-020+T&R, MAX5400EKA+T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.