X9252TV24-2.7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
X9252TV24-2.7
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Manufacturer :
Product Category :
Digital Potentiometers
Resistance - Wiper (Ω) (Typ) :
50
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Configuration :
Potentiometer
Number of Taps :
256
Base Part Number :
X9252
Feature :
Selectable Address
Series :
XDCP™
Packaging :
Tube
Tolerance :
±20%
Taper :
Linear
Number of Circuits :
4
Voltage - Supply :
2.7V~5.5V
Operating Temperature :
0°C~70°C
Interface :
I2C
Mounting Type :
Surface Mount
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
Memory Type :
Non-Volatile
Resistance :
100kOhm
Package / Case :
24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheets
X9252TV24-2.7
Introducing Digital Potentiometers Intersil (Renesas Electronics Corporation) X9252TV24-2.7 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Base Part Number:X9252, Operating Temperature:0°C~70°C, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width), X9252TV24-2.7 pinout, X9252TV24-2.7 datasheet PDF, X9252TV24-2.7 amp .Beyond Digital Potentiometers Intersil (Renesas Electronics Corporation) X9252TV24-2.7 ,we also offer AD5165BUJZ100-R7, DS3904U-020+T&R, MAX5400EKA+T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.