X9015UM8I-2.7T2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
X9015UM8I-2.7T2
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC DGTL POT 50KOHM 32TAP 8MSOP
Manufacturer :
Product Category :
Digital Potentiometers
Supplier Device Package :
8-MSOP
Resistance - Wiper (Ω) (Typ) :
400
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
50kOhm
Number of Taps :
32
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Supply :
2.7V~5.5V
Series :
XDCP™
Tolerance :
±20%
Base Part Number :
X9015
Package / Case :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Memory Type :
Volatile
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Taper :
Linear
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
Configuration :
Potentiometer
Mounting Type :
Surface Mount
Interface :
Up/Down (U/D, INC, CS)
Number of Circuits :
1
Datasheets
X9015UM8I-2.7T2
Introducing Digital Potentiometers Intersil (Renesas Electronics Corporation) X9015UM8I-2.7T2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Base Part Number:X9015, Package / Case:8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width), Operating Temperature:-40°C~85°C, Mounting Type:Surface Mount, X9015UM8I-2.7T2 pinout, X9015UM8I-2.7T2 datasheet PDF, X9015UM8I-2.7T2 amp .Beyond Digital Potentiometers Intersil (Renesas Electronics Corporation) X9015UM8I-2.7T2 ,we also offer AD5165BUJZ100-R7, DS3904U-020+T&R, MAX5400EKA+T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.