X5325S8IZ-4.5A
- Mfr.Part #
- X5325S8IZ-4.5A
- Manufacturer
- Intersil (Renesas Electronics Corporation)
- Package / Case
- 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
- Datasheet
- Download
- Description
- IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8SOIC
- Manufacturer :
- Product Category :
- Supervisors
- ECCN Code :
- EAR99
- Output :
- Open Drain or Open Collector
- Adjustable Threshold :
- yes
- Reset Timeout :
- 100ms Minimum
- Number of Functions :
- 1
- Length :
- 4.9mm
- Factory Lead Time :
- 21 Weeks
- Voltage - Threshold :
- 4.63V
- Additional Feature :
- DETECTION THRESHOLD VOLTAGE IS 4.62
- Width :
- 3.9mm
- Pin Count :
- 8
- Packaging :
- Tube
- Type :
- Simple Reset/Power-On Reset
- Number of Terminations :
- 8
- Reset :
- Active High
- RoHS Status :
- ROHS3 Compliant
- Supply Voltage :
- 5V
- Peak Reflow Temperature (Cel) :
- NOT SPECIFIED
- Terminal Position :
- Dual
- Surface Mount :
- yes
- Number of Channels :
- 1
- Moisture Sensitivity Level (MSL) :
- 1 (Unlimited)
- JESD-30 Code :
- R-PDSO-G8
- Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
- NOT SPECIFIED
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
- Base Part Number :
- X5325
- Operating Temperature :
- -40°C~85°C TA
- Supply Voltage-Max (Vsup) :
- 5.5V
- Terminal Finish :
- MATTE TIN
- Terminal Form :
- Gull wing
- Number of Voltages Monitored :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- JESD-609 Code :
- e3
- Supply Voltage-Min (Vsup) :
- 4.5V