X5043S8-2.7A
Mfr.Part #
X5043S8-2.7A
Manufacturer
Intersil
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8SOIC
Manufacturer :
Intersil
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
240
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.7V
Width :
3.9mm
Terminal Finish :
TIN LEAD
Length :
4.9mm
Type :
Simple Reset/Power-On Reset
Pbfree Code :
No
Voltage - Threshold :
2.92V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Supply Voltage :
5V