X4163V8-2.7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
X4163V8-2.7
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8TSSOP
Manufacturer :
Product Category :
Supervisors
Analog IC - Other Type :
POWER SUPPLY MANAGEMENT CIRCUIT
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Surface Mount :
yes
Number of Terminals :
8
Terminal Position :
Dual
Operating Temperature (Max) :
70°C
JESD-30 Code :
R-PDSO-G8
Height Seated (Max) :
1.2mm
Width :
3mm
Supply Voltage :
5V
HTS Code :
Number of Functions :
1
ECCN Code :
EAR99
Number of Channels :
1
Reach Compliance Code :
not_compliant
Pin Count :
8
Temperature Grade :
COMMERCIAL
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.7V
JESD-609 Code :
e0
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Length :
4.4mm
Qualification Status :
Not Qualified
Terminal Form :
Gull wing
Adjustable Threshold :
yes
Terminal Pitch :
0.65mm