X40626V14I-4.5A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
X40626V14I-4.5A
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Description
IC SUPERVISOR 2 CHANNEL 14TSSOP
Manufacturer :
Product Category :
Supervisors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Supply Voltage :
5V
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Number of Terminals :
14
Width :
4.4mm
Analog IC - Other Type :
POWER SUPPLY MANAGEMENT CIRCUIT
Power Supplies :
5V
Pin Count :
14
Qualification Status :
Not Qualified
Supply Voltage-Min (Vsup) :
4.5V
Reach Compliance Code :
not_compliant
Adjustable Threshold :
yes
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Operating Temperature (Min) :
-40°C
JESD-609 Code :
e0
Terminal Form :
Gull wing
Number of Channels :
2
Terminal Position :
Dual
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Length :
5mm
HTS Code :
Height Seated (Max) :
1.2mm
Terminal Pitch :
0.65mm