X4005S8I-4.5A
Mfr.Part #
X4005S8I-4.5A
Package / Case
SOIC
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8SOIC
Supervisors
Qualification Status :
Not Qualified
Type :
Simple Reset/Power-On Reset
Adjustable Threshold :
yes
Temperature Grade :
Industrial
Number of Functions :
1
JESD-609 Code :
e0
RoHS Compliant
Number of Terminations :
8
JESD-30 Code :
R-PDSO-G8
ECCN Code :
EAR99
Supply Voltage-Min (Vsup) :
4.5V
Additional Feature :
RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 4.62V
Supply Voltage :
5V
Power Supplies :
5V
Length :
4.9022mm
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Number of Channels :
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Package / Case :
SOIC
Voltage - Threshold :
4.62V
Max Operating Temperature :
85°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Supply Current-Max (Isup) :
3mA
Frequency :
400kHz