X4005M8I-4.5A
Mfr.Part #
X4005M8I-4.5A
Package / Case
MSOP
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8MSOP
240
Width :
3mm
Voltage - Threshold :
4.62V
Supply Voltage :
5V
Tin/Lead (Sn/Pb)
Number of Pins :
Gull wing
Number of Terminations :
8
Min Operating Temperature :
-40°C
Supply Voltage-Min (Vsup) :
4.5V
Length :
3mm
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Power Supplies :
5V
Reset Timeout :
100 ms
Pin Count :
Additional Feature :
RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 4.62V
Package / Case :
MSOP
Max Operating Temperature :
85°C
Terminal Pitch :
0.65mm