X4003M8-4.5A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
X4003M8-4.5A
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
MSOP
Datasheet
Download
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8MSOP
Manufacturer :
Product Category :
Supervisors
Frequency :
400kHz
Pin Count :
8
Supply Voltage-Min (Vsup) :
4.5V
Voltage - Threshold :
4.62V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Number of Pins :
8
Reset Timeout :
100 ms
Number of Voltages Monitored :
1
Additional Feature :
RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 4.62V
Supply Voltage :
5V
Adjustable Threshold :
yes
Peak Reflow Temperature (Cel) :
240
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Power Supplies :
5V
Max Operating Temperature :
70°C
Number of Terminations :
Terminal Pitch :
0.65mm
ECCN Code :
EAR99
Number of Functions :
1
Packaging :
Bulk
Lead Free :
Contains Lead
Terminal Form :
Gull wing
Length :
3mm
Terminal Position :
Dual
Number of Channels :
Package / Case :
MSOP
Reach Compliance Code :
not_compliant
Supply Current-Max (Isup) :
3mA
Min Operating Temperature :
0°C
Mount :
Surface Mount
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Temperature Grade :
COMMERCIAL
Width :
3mm