X40031V14-C
Mfr.Part #
X40031V14-C
Package / Case
TSSOP
Description
IC SUPERVISOR 3 CHANNEL 14TSSOP
Supervisors
Terminal Form :
Gull wing
Package / Case :
TSSOP
Width :
4.4mm
JESD-30 Code :
R-PDSO-G14
Number of Functions :
1
Height Seated (Max) :
1.2mm
Min Operating Temperature :
0°C
Frequency :
400kHz
Voltage - Threshold :
2.9V
Number of Terminations :
14
Reset :
Active Low
Type :
Multi-Voltage Supervisor
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Terminal Position :
Dual
Max Operating Temperature :
70°C
Supply Voltage :
3V
Terminal Pitch :
0.65mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Temperature Grade :
COMMERCIAL
Pin Count :
14
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Voltages Monitored :
3
Number of Channels :
3
Packaging :
Bulk
Adjustable Threshold :
yes
Peak Reflow Temperature (Cel) :
240
Length :
5mm