X40030S14I-B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
X40030S14I-B
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
SOIC
Datasheet
Download
Description
IC SUPERVISOR 3 CHANNEL 14SOIC
Manufacturer :
Product Category :
Supervisors
Supply Voltage :
3V
ECCN Code :
EAR99
Temperature Grade :
Industrial
Number of Voltages Monitored :
3
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Length :
8.6614mm
Additional Feature :
MANUAL RESET INPUT
Lead Free :
Contains Lead
Voltage - Threshold :
4.4V
Min Operating Temperature :
-40°C
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.7V
Frequency :
400kHz
JESD-609 Code :
e0
Terminal Position :
Dual
Number of Functions :
1
Mount :
Surface Mount
Pin Count :
14
Qualification Status :
Not Qualified
Height Seated (Max) :
1.7272mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Pitch :
1.27mm