X24-019PKT-RA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
X24-019PKT-RA
Manufacturer
Digi
Description
MOD RF 24XSTREAM 50MW RS232/485
Manufacturer :
Digi
Product Category :
RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Power - Output :
17dBm 50mW
Data Rate (Max) :
19.2kbps
Logic Function :
Transceiver
Series :
XStream™
Function :
Transceiver, Modem
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Interface :
RS-232, RS-485
Sensitivity (dBm) :
-102 dBm
Applications :
ISM
Modulation or Protocol :
FHSS, FSK
Sensitivity :
-102dBm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Supply :
7V~18V
Frequency :
2.4GHz~2.4835GHz
Published :
Datasheets
X24-019PKT-RA
XStream™ Series Transceiver 2.4GHz~2.4835GHz RS-232, RS-485 FHSS, FSK 19.2kbps -102 dBm
X24-019PKT-RA Overview
The XStream™ series incorporates this RF transmitter and receiver.When the voltage for 7V~18V is provided, improved efficiency can be achieved.There are ISM applications available for the wireless RF transmitter.