X20-24S05/PT2
Mfr.Part #
X20-24S05/PT2
Description
DC DC CONVERTER 5V 20W
Power (Watts) :
20W
Voltage - Output 1 :
5V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Input (Max) :
36V
Efficiency :
86%
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Series :
X20 (20W)
Size / Dimension :
2.00Lx1.00W x 0.38 H 50.8mmx25.4mmx9.7mm
Current - Output (Max) :
4A
Voltage - Isolation :
1.5kV