WX6-41015479-2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WX6-41015479-2
Manufacturer
Vicor
Description
MEGAPAC 4KW
Manufacturer :
Vicor
Product Category :
RoHS :
N
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Compliance :
CE Mark,cTUVus, cURus
Input Voltage :
85 VAC to 264 VAC, 100 V to 380 V
Width :
152.4 mm
Number of Outputs :
6 Output
Height :
85.6 mm
Input Frequency :
47 Hz to 500 Hz
Product Status :
Obsolete
Efficiency :
80 %
Mounting Style :
Chassis
Maximum Operating Temperature :
+ 40 C
Length :
396.2 mm
Packaging :
Bulk
Type :
Power Factor Corrected
Approvals :
CE Mark,cTUVus, cURus
Isolation Voltage :
4.242 kV
Package :
Bulk
Output Power :
1.2 kW, 2.4 kW
Tradename :
MegaPAC
Operating Temperature Range :
- 20 C to + 40 C
Load Regulation :
0.1 %
Series :
Product :
Modular Power Supplies
Datasheets
WX6-41015479-2
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD