WX5032B0100.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WX5032B0100.000000
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max) :
70mA
Factory Lead Time :
17 Weeks
Frequency Stability :
±25ppm
Symmetry-Max :
55/45%
Surface Mount :
yes
Supply Voltage :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Output :
LVDS
Function :
Enable/Disable
Type :
XO (Standard)
Fall Time-Max :
0.5ns
Voltage - Supply :
2.5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
Frequency :
100MHz
Operating Frequency :
100MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rise Time-Max :
0.5ns
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max) :
90mA
Base Resonator :
Crystal
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm