WX4-41012041-G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WX4-41012041-G
Manufacturer
Vicor
Description
MEGAPAC STD 4KW ROHS
Manufacturer :
Vicor
Product Category :
Maximum Operating Temperature :
+ 40 C
Number of Outputs :
4 Output
Packaging :
Bulk
Width :
152.4 mm
Package :
Bulk
Product :
Modular Power Supplies
Series :
Input Voltage :
85 VAC to 264 VAC, 100 V to 380 V
Load Regulation :
0.1 %
Tradename :
MegaPAC
Mounting Style :
Chassis
Approvals :
CE Mark,cTUVus, cURus
Efficiency :
80 %
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Operating Temperature Range :
- 20 C to + 40 C
Compliance :
CE Mark,cTUVus, cURus
Length :
396.2 mm
Isolation Voltage :
4.242 kV
Product Status :
Obsolete
Output Power :
1.2 kW, 2.4 kW
Height :
85.6 mm
Type :
Power Factor Corrected
Input Frequency :
47 Hz to 500 Hz
Datasheets
WX4-41012041-G
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD