WW3JT820R
Mfr.Part #
WW3JT820R
Description
RES 820 OHM 5% 3W AXIAL
2
Power Rating :
3W
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
820ohm
EAR99
Contact Plating :
Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
4.75mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Datasheets
WW3JT820R
Stackpole Electronics, Inc. WW3JT820R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 820Ohm, Wirewound,