WW3JT1K30
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WW3JT1K30
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 1.3K OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Through Hole Resistors
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Packing Method :
TR, 11 INCH
Power (Watts) :
3W
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
1.3kOhm
Pbfree Code :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Factory Lead Time :
20 Weeks
Composition :
Wirewound
Tolerance :
±5%
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Axial
Number of Terminations :
2
Feature :
Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Lead Diameter :
0.81 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Series :
WW
Mount :
Axial, Through Hole
Datasheets
WW3JT1K30
Stackpole Electronics, Inc. WW3JT1K30
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 1.3kOhm, 3W, Wirewound,