WW1FT34R0
Mfr.Part #
WW1FT34R0
Description
RES 34 OHM 1% 1W AXIAL
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Tin
Max Power Dissipation :
1W
Published :
Series :
WW
Radiation Hardening :
No
Diameter :
2.79mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Resistance :
34Ohm
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Power Rating :
1W
Datasheets
WW1FT34R0
Stackpole Electronics, Inc. WW1FT34R0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 34Ohm, Wirewound,