WW1FT2R49
Mfr.Part #
WW1FT2R49
Description
RES 2.49 OHM 1% 1W AXIAL
Diameter :
2.79mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
2.49Ohm
Tolerance :
±1%
Datasheets
WW1FT2R49
Stackpole Electronics, Inc. WW1FT2R49
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 2.49Ohm, Wirewound,