WW1FT2R15
Mfr.Part #
WW1FT2R15
Description
RES 2.15 OHM 1% 1W AXIAL
20 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Resistance :
2.15Ohm
Lead Diameter :
0.64 mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm