WW1FT26R7
Mfr.Part #
WW1FT26R7
Description
RES 26.7 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance :
26.7Ohm
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Packing Method :
TR, 11 INCH
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
Max Power Dissipation :
1W
Diameter :
2.79mm