WW1FT1K74
Mfr.Part #
WW1FT1K74
Description
RES 1.74K OHM 1% 1W AXIAL
20 Weeks
Published :
Contact Plating :
Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
1.74kOhm
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Diameter :
2.79mm
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
Operating Temperature :
-55°C~350°C