WW1FT1K18
Mfr.Part #
WW1FT1K18
Description
RES 1.18K OHM 1% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Composition :
Wirewound
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Diameter :
2.79mm
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm