WW1FT15R4
Mfr.Part #
WW1FT15R4
Description
RES 15.4 OHM 1% 1W AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Diameter :
2.79mm
Power Rating :
1W
Resistance :
15.4Ohm
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
WW1FT15R4
Stackpole Electronics, Inc. WW1FT15R4
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 15.4Ohm, Wirewound,