WW1FT14R3
Mfr.Part #
WW1FT14R3
Description
RES 14.3 OHM 1% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Diameter :
2.79mm
Resistance :
14.3Ohm
Datasheets
WW1FT14R3
Stackpole Electronics, Inc. WW1FT14R3
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 14.3Ohm, Wirewound,