WW1FT147R
Mfr.Part #
WW1FT147R
Description
RES 147 OHM 1% 1W AXIAL
Diameter :
2.79mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Resistance :
147Ohm
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
WW1FT147R
Stackpole Electronics, Inc. WW1FT147R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 147Ohm, Wirewound,