WW1FT12R4
Mfr.Part #
WW1FT12R4
Description
RES 12.4 OHM 1% 1W AXIAL
Power Rating :
1W
Resistance :
12.4Ohm
Diameter :
2.79mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
WW1FT12R4
Stackpole Electronics, Inc. WW1FT12R4
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 12.4Ohm, Wirewound,