WW1FT121R
Mfr.Part #
WW1FT121R
Description
RES 121 OHM 1% 1W AXIAL
20 Weeks
Mount :
Axial, Through Hole
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~350°C
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
1W
Wirewound
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
Diameter :
2.79mm
Resistance :
121Ohm
Datasheets
WW1FT121R
Stackpole Electronics, Inc. WW1FT121R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 121Ohm, Wirewound,