WSX150-1600-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WSX150-1600-R
Manufacturer
Triad Magnetics
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 24W
Stock
9
In Stock :
9
Manufacturer :
Triad Magnetics
Product Category :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
0°C~45°C
No Load Power Consumption :
100mW Max
Input Connector :
Multi-Blade
Polarization :
Negative Center
Efficiency :
Level VI
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Approval Agency :
CE, cETLus, FCC, GS, RCM
Height :
35.052mm
Max Output Current :
1.6A
Lead Free :
Lead Free
Connector Type :
PLUG
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Input :
90V~264VAC
Max Power Dissipation :
24W
Series :
WSX
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Output :
15V
Input Type :
Multi-Blade (Included)
Output Power :
24W
Form :
Wall Mount (Class II)
Published :
2016
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length :
72 1.83m
Size / Dimension :
3.02Lx1.87W x 1.38 H 76.8mmx47.5mmx35.0mm
Polarity :
Negative
Region Utilized :
International
Datasheets
WSX150-1600-R
Triad Magnetics WSX150-1600-R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CMC 16MH 2.6A 2LN TH ESD
    CMC 2MH 7.5A 2LN TH ESD
    CMC 1MH 20A 2LN TH ESD
    CMC 2.4MH 17A 2LN TH ESD
    CMC 4MH 14.5A 2LN TH ESD