WSX075-3200-R13
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WSX075-3200-R13
Manufacturer
Triad Magnetics
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 7.5V 24W
Stock
12
In Stock :
12
Manufacturer :
Triad Magnetics
Product Category :
Output Power :
24W
Voltage - Output :
7.5V
Input Connector :
Multi-Blade
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
0°C~45°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Efficiency :
Level VI
Polarization :
Negative Center
Cord Length :
60 1.52m
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Applications :
ITE (Commercial)
Input Type :
Multi-Blade (Included)
No Load Power Consumption :
100mW Max
Region Utilized :
International
Published :
2016
Form :
Wall Mount (Class II)
Size / Dimension :
3.02Lx1.87W x 1.38 H 76.8mmx47.5mmx35.0mm
Current - Output (Max) :
3.2A
Approval Agency :
CE, cETLus, FCC, GS, RCM
Power (Watts) :
24W
Voltage - Input :
90V~264VAC
Series :
WSX
Datasheets
WSX075-3200-R13
Triad Magnetics WSX075-3200-R13
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CMC 16MH 2.6A 2LN TH ESD
    CMC 2MH 7.5A 2LN TH ESD
    CMC 1MH 20A 2LN TH ESD
    CMC 2.4MH 17A 2LN TH ESD
    CMC 4MH 14.5A 2LN TH ESD