WSU180-0660-R
Mfr.Part #
WSU180-0660-R
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 12W
Output Current :
660mA
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Voltage - Output 1 :
18V
Max Power Dissipation :
12W
Power Rating :
11.88W
Max Output Power :
11.88W
Size / Dimension :
2.80Lx1.69W x 1.18 H 71.0mmx43.0mmx30.0mm
Nominal Output Voltage :
18V
Current - Output 1 :
660mA
No Load Power Consumption :
100mW Max
Cord Length :
72 1.83m
Max Output Current :
660mA
Output Power :
12W
Height :
29.972mm
Voltage - Input :
90V~264VAC
Operating Temperature :
0°C~40°C
REACH SVHC :
No SVHC
Datasheets
WSU180-0660-R
Triad Magnetics WSU180-0660-R
Manufacturer related products
    CMC 16MH 2.6A 2LN TH ESD
    CMC 2MH 7.5A 2LN TH ESD
    CMC 1MH 20A 2LN TH ESD
    CMC 2.4MH 17A 2LN TH ESD
    CMC 4MH 14.5A 2LN TH ESD