WSU150-2400-R
Mfr.Part #
WSU150-2400-R
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 36W
Stock
21
In Stock :
21
REACH SVHC :
No SVHC
Power (Watts) :
36W
Input Connector :
NEMA 1-15P
Width :
53.086mm
Size / Dimension :
3.31Lx2.07W x 1.27 H 84.2mmx52.5mmx32.3mm
Output Current :
2.4A
Operating Temperature :
0°C~40°C
Max Operating Temperature :
40°C
Efficiency :
Level VI
Current - Output (Max) :
2.4A
Voltage - Input :
90V~264VAC
Height :
30.988mm
Max Output Current :
2.4A
Length :
84.074mm
Voltage - Output :
15V
Power Rating :
36W
Nominal Output Voltage :
15V
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
No Load Power Consumption :
100mW Max
Voltage - Output 1 :
15V
1
Min Operating Temperature :
0°C
Output Power :
36W
Max Output Power :
36W
Published :
2011
Current - Output 1 :
2.4A
Max Power Dissipation :
36W
Datasheets
WSU150-2400-R
Triad Magnetics WSU150-2400-R
Manufacturer related products
    CMC 16MH 2.6A 2LN TH ESD
    CMC 2MH 7.5A 2LN TH ESD
    CMC 1MH 20A 2LN TH ESD
    CMC 2.4MH 17A 2LN TH ESD
    CMC 4MH 14.5A 2LN TH ESD