WSU150-1200
Mfr.Part #
WSU150-1200
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 18W
Stock
652
In Stock :
652
Power Rating :
18W
REACH SVHC :
Unknown
Lead Free :
Lead Free
Min Input Voltage (AC) :
100V
Published :
2011
Min Operating Temperature :
0°C
Voltage - Output 1 :
15V
Max Output Power :
18W
Max Power Dissipation :
18W
Series :
WSU
Max Operating Temperature :
40°C
Size / Dimension :
3.03Lx1.89W x 1.22 H 77.0mmx48.0mmx31.0mm
Width :
48.006mm
No Load Power Consumption :
100mW Max
Max Input Voltage :
240V
Polarity :
Positive
Polarization :
Positive Center
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Output :
15V
Nominal Output Voltage :
15V
Operating Temperature :
0°C~40°C
Current - Output (Max) :
1.2A
Output Current :
1.2A
Package / Case :
100
Min Input Voltage :
100V
Power (Watts) :
18W
Voltage - Input :
90V~264VAC
Form :
Wall Mount (Class II)
Max Input Voltage (AC) :
240V
Max Output Current :
1.2A
Output Power :
18W
Current - Output 1 :
1.2A
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Height :
30.988mm
Efficiency :
Level VI
Length :
76.962mm
Datasheets
WSU150-1200
Triad Magnetics WSU150-1200
Manufacturer related products
    CMC 16MH 2.6A 2LN TH ESD
    CMC 2MH 7.5A 2LN TH ESD
    CMC 1MH 20A 2LN TH ESD
    CMC 2.4MH 17A 2LN TH ESD
    CMC 4MH 14.5A 2LN TH ESD