WSU135-2660-R
Mfr.Part #
WSU135-2660-R
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 13.5V 36W
Stock
36
In Stock :
36
Voltage - Input :
90V~264VAC
Size / Dimension :
3.31Lx2.07W x 1.27 H 84.2mmx52.5mmx32.3mm
Min Input Voltage :
100V
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
36W
Current - Output 1 :
2.66A
Voltage - Output :
13.5V
Min Operating Temperature :
0°C
Height :
30.988mm
Max Output Power :
35.91W
REACH SVHC :
Unknown
No Load Power Consumption :
100mW Max
Max Power Dissipation :
36W
Published :
2012
Max Output Current :
2.66A
Output Power :
36W
Min Input Voltage (AC) :
100V
North America
Max Input Voltage :
240V
Length :
84.074mm
Operating Temperature :
0°C~40°C
Voltage - Output 1 :
13.5V
Nominal Output Voltage :
13.5V
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Max Input Voltage (AC) :
240V
Output Current :
2.66A
Polarity :
Negative
Current - Output (Max) :
2.66A
Max Operating Temperature :
40°C
Power Rating :
35.91W
Width :
53.086mm
Datasheets
WSU135-2660-R
Triad Magnetics WSU135-2660-R
Manufacturer related products
    CMC 16MH 2.6A 2LN TH ESD
    CMC 2MH 7.5A 2LN TH ESD
    CMC 1MH 20A 2LN TH ESD
    CMC 2.4MH 17A 2LN TH ESD
    CMC 4MH 14.5A 2LN TH ESD