WSU135-1770-R13
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WSU135-1770-R13
Manufacturer
Triad Magnetics
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 13.5V 24W
Stock
35
In Stock :
35
Manufacturer :
Triad Magnetics
Product Category :
Current - Output (Max) :
1.77A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Input Connector :
NEMA 1-15P
Factory Lead Time :
13 Weeks
Polarization :
Negative Center
No Load Power Consumption :
100mW Max
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Applications :
ITE (Commercial)
Region Utilized :
North America
Published :
2016
Cord Length :
60 1.52m
Operating Temperature :
0°C~40°C
Voltage - Input :
90V~264VAC
Output Power :
23.895W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Input Type :
Fixed Blade
Form :
Wall Mount (Class II)
Size / Dimension :
3.03Lx1.89W x 1.22 H 77.0mmx48.0mmx31.0mm
Approval Agency :
cETLus
Power (Watts) :
24W
Efficiency :
Level VI
Voltage - Output :
13.5V
Series :
WSU
Datasheets
WSU135-1770-R13
Triad Magnetics WSU135-1770-R13
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CMC 16MH 2.6A 2LN TH ESD
    CMC 2MH 7.5A 2LN TH ESD
    CMC 1MH 20A 2LN TH ESD
    CMC 2.4MH 17A 2LN TH ESD
    CMC 4MH 14.5A 2LN TH ESD