WSU135-0620-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WSU135-0620-R
Manufacturer
Triad Magnetics
Package / Case
100
Datasheet
Download
Description
AC/DC WALL MNT ADAPT 13.5V 8.4W
Manufacturer :
Triad Magnetics
Product Category :
Height :
30.988mm
Max Power Dissipation :
8W
Connector Type :
PLUG
Applications :
ITE (Commercial)
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Package / Case :
100
Number of Outputs :
1
Max Output Current :
620mA
Input Connector :
NEMA 1-15P
Polarity :
Negative
Region Utilized :
North America
Efficiency :
Level VI
Mount :
Wall
Output Power :
8.4W
Approval Agency :
cETLus
No Load Power Consumption :
100mW Max
REACH SVHC :
No SVHC
Published :
Cord Length :
60 1.52m
Polarization :
Negative Center
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Input :
90V~264VAC
Operating Temperature :
0°C~40°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Output Power :
8.37W
Size / Dimension :
2.80Lx1.69W x 1.18 H 71.0mmx42.8mmx30.0mm
Input Type :
Fixed Blade
Nominal Output Voltage :
13.5V
Series :
WSU
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Output 1 :
13.5V
Form :
Wall Mount (Class II)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Output 1 :
620mA
Output Current :
620mA
Power Rating :
8.37W
Datasheets
WSU135-0620-R
Triad Magnetics WSU135-0620-R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CMC 16MH 2.6A 2LN TH ESD
    CMC 2MH 7.5A 2LN TH ESD
    CMC 1MH 20A 2LN TH ESD
    CMC 2.4MH 17A 2LN TH ESD
    CMC 4MH 14.5A 2LN TH ESD