WSU090-2500-13
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WSU090-2500-13
Manufacturer
Triad Magnetics
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 23W
Manufacturer :
Triad Magnetics
Product Category :
Input Connector :
NEMA 1-15P
Voltage - Input :
90V~264VAC
Cord Length :
60 1.52m
Published :
Polarization :
Positive Center
Applications :
ITE (Commercial)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
23W
Size / Dimension :
3.03Lx1.89W x 1.22 H 77.0mmx48.0mmx31.0mm
Series :
WSU
Voltage - Output :
9V
Efficiency :
Level VI
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
0°C~40°C
Current - Output (Max) :
2.5A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Approval Agency :
cETLus
Region Utilized :
North America
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Type :
Fixed Blade
Output Power :
22.5W
No Load Power Consumption :
100mW Max
Datasheets
WSU090-2500-13
Triad Magnetics WSU090-2500-13
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CMC 16MH 2.6A 2LN TH ESD
    CMC 2MH 7.5A 2LN TH ESD
    CMC 1MH 20A 2LN TH ESD
    CMC 2.4MH 17A 2LN TH ESD
    CMC 4MH 14.5A 2LN TH ESD