WSR3R0247DEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WSR3R0247DEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
4527 J-Lead
Datasheet
Download
Description
RES 0.0247 OHM 0.5% 3W 4527
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
7 Weeks
Tolerance :
±0.5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.455Lx0.275W 11.56mmx6.98mm
Composition :
Metal Element
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Power (Watts) :
3W
Height Seated (Max) :
0.100 2.54mm
Series :
WSR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Supplier Device Package :
Resistance :
24.7mOhms
Package / Case :
4527 J-Lead
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Datasheets
WSR3R0247DEA
Vishay / Dale WSR3R0247DEA
WSR Series, Metal Element, 24.7mOhms, 3W, ±0.5%, -65°C~275°C