WSR2R4300JEK
Mfr.Part #
WSR2R4300JEK
Description
RES 0.43 OHM 5% 2W 4527
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
275°C
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Resistance :
430mOhms
Power (Watts) :
2W
Contact Plating :
Silver, Tin
Min Operating Temperature :
-65°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.455Lx0.275W 11.56mmx6.98mm
Height Seated (Max) :
0.100 2.54mm
Power Rating :
2W
Datasheets
WSR2R4300JEK
Vishay / Dale WSR2R4300JEK
WSR Series, Metal Element, 430mOhms, 2W, ±5%, -65°C~275°C