WSR2R3300FBA
Mfr.Part #
WSR2R3300FBA
Description
RES 0.33 OHM 1% 2W 4527
1 (Unlimited)
Height :
2.41mm
Size / Dimension :
0.455Lx0.275W 11.56mmx6.98mm
Weight :
510.291416μg
Contact Plating :
Lead, Tin
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Width :
6.98mm
Resistance :
330mOhms
Power (Watts) :
2W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Number of Pins :
Height Seated (Max) :
0.100 2.54mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Termination :
SMD/SMT
Length :
11.56mm
Max Operating Temperature :
275°C
Power Rating :
2W
Datasheets
WSR2R3300FBA
Vishay / Dale WSR2R3300FBA
WSR Series, Metal Element, 330mOhms, 2W, ±1%, -65°C~275°C