WSR2R3300DEK
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WSR2R3300DEK
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
4527 J-Lead
Datasheet
Download
Description
RES 0.33 OHM 0.5% 2W 4527
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Bulk
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Power Rating :
2W
Package / Case :
4527 J-Lead
Factory Lead Time :
7 Weeks
Supplier Device Package :
Resistance :
330mOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Series :
WSR
Height Seated (Max) :
0.100 2.54mm
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Composition :
Metal Element
Tolerance :
±0.5%
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Contact Plating :
Silver, Tin
Size / Dimension :
0.455Lx0.275W 11.56mmx6.98mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Power (Watts) :
2W
Max Operating Temperature :
275°C
Datasheets
WSR2R3300DEK
Vishay / Dale WSR2R3300DEK
WSR Series, Metal Element, 330mOhms, 2W, ±0.5%, -65°C~275°C