WSLS2512R0680DHEA
Mfr.Part #
WSLS2512R0680DHEA
Description
RES 0.068 OHM 0.5% 1W 2512
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
Resistance :
68mOhm
Datasheets
WSLS2512R0680DHEA
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, WSLS Series, Metal Element, 68mOhm, 1W, ±0.5%, -65°C~170°C