WSLS2512R0600FHEA
Mfr.Part #
WSLS2512R0600FHEA
Description
RES 0.06 OHM 1% 1W 2512
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Resistance :
60mOhm
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Power (Watts) :
1W
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
Datasheets
WSLS2512R0600FHEA
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, WSLS Series, Metal Element, 60mOhm, 1W, ±1%, -65°C~170°C