WSLP1206R0340FTA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WSLP1206R0340FTA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 0.034 OHM 1% 1W 1206
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Element
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Tolerance :
±1%
Series :
WSLP
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Power (Watts) :
1W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
34mOhm
Datasheets
WSLP1206R0340FTA
Vishay / Dale WSLP1206R0340FTA
WSLP Series, Metal Element, 34mOhm, 1W, ±1%, -65°C~170°C