WSLP1206R0240FEA
Mfr.Part #
WSLP1206R0240FEA
Description
RES 0.024 OHM 1% 1W 1206
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Resistance :
24mOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
WSLP1206R0240FEA
Vishay / Dale WSLP1206R0240FEA
WSLP Series, Metal Element, 24mOhms, 1W, ±1%, -65°C~170°C