WSLP0603R1000FTB
Mfr.Part #
WSLP0603R1000FTB
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 0.1 OHM 1% 2/5W 0603
Resistance :
100MOhm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Height Seated (Max) :
0.023 0.58mm
Size / Dimension :
0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
WSLP0603R1000FTB
Vishay / Dale WSLP0603R1000FTB
WSLP Series, Metal Element, 100mOhm, 0.4W 2/5W, ±1%, -65°C~170°C